Forum Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej
w Krakowie

Koniecznie zapoznaj się ze zmianami w dziale INFO->NEWS
Teraz jest Pt maja 14, 2021 9:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: prośba
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 5:00 pm 
Witam, jestem matką 19 letniej dziewczyny która bardzo pogubiła się w życiu. Moja córka zawsze była wycofana, nie wierzyła w siebie, chroniczny brak pewności. dramat rozpoczął się w trzeciej klasie liceum obsesja dążenia do idealnego wyglądu który miał dać jej akceptację siebie doprowadziła ją do wyłączenia się z życia codziennego. Przeglądanie w lustrach, ciągła krytyka figury, diety , przesiadywanie przy komputerze w poszukiwaniu co zrobić by mieć lepszą figurę, ćwiczenia godzinami, zaburzenia snu, nerwica, brak sensu w życiu. Zaburzenia snu utrzymują się od maja tego roku ( budzenie kilkakrotne w nocy, mimo późnego kładzenia się wstawanie skoro świt, koszmary senne), obsesyjne pilnowanie diety i ciągły strach przed utyciem więc ważenie się po kilkanaście razy dziennie, obsesyjne mierzenie się centymetrem( schowałam go więc zaprzestała pomiarów), ciągłe czytanie w Internecie jak poprawić figurę ( 170cm wzrostu, 53 kg wagi), ostatnio dołączyły się zaburzenia miesiączkowania. Niedawno wyznała że brak sensu w życiu podsuwa jej myśl że wolała by umrzeć i ma nadzieje że może kiedyś przejedzie ją samochód. Proszę o skierowanie nas do dobrego specjalisty w miarę blisko miejsca zamieszkania. Próbowałam już zapisać ją na terapie ale niestety Pan psycholog tylko ją zraził do siebie swoim podejściem. W gąszczu ofert trudno się rozeznać do kogo się zwrócić. Jeżeli możecie mi Państwo pomóc to bardzo proszę.

Zgłoś post

Tytuł: Re: prośba
PostNapisane: Pn wrz 21, 2015 10:51 am 
Site Admin

Jeśli córka nie przyjęła dobrze terapii, czy spotkań z psychologiem, to jeszcze nic straconego. Przy problemach z dzieckiem najważniejsza jest praca terapeutyczna rodziców. Dlatego zachęcam Panią osobiście do konsultacji z psychoterapeutą w Instytucie (najlepiej razem z ojcem dziecka).
Nie napisała Pani skąd jest, więc jeśli jest to daleko od Krakowa, proszę przejrzeć ofertę gabinetów psychoterapeutycznych dostępną na stronie Instytutu: http://www.pocieszka.pl/index.php?page=gabinety&menu=pacjenci&item=gabinety.
Zaburzenia jedzenia, czy problemy nastroju u dzieci, są zwykle związane z funkcjonowaniem w rodzinie, dlatego potrzeba spojrzenia nieco szerszego na problem - systemowego, które w Instytucie jest prężnie rozwijane (Podejście MetaSystemowe A.Nehrebeckiego). Szczerze polecam.

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1