Forum Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej
w Krakowie

Koniecznie zapoznaj się ze zmianami w dziale INFO->NEWS
Teraz jest Pt paź 18, 2019 6:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 22, 2017 5:04 pm 
Dzień dobry. Zdecydowałam się napisać na forum ponieważ potrzebuję porady specjalisty odnośnie zachowania mojego partnera, który według mnie ma problem z alkoholem. Partner pije prawie w każdy piątek i sobotę, z niewielkimi wyjątkami. Są to różne ilości alkoholu, ale średnio raz w miesiącu dochodzi do sytuacji, w której jest tak pijany, że ledwie trzyma się na nogach. Pod wpływem alkoholu zdarza mu się przewrócić na chodniku, albo zgubić telefon. Nadmiernie upija się również przy okazji wszelkiego rodzaju świąt. Jeżeli trwają one więcej niż jeden dzień, pije przez wszystkie te dni z rzędu. Od poniedziałku do piątku normalnie chodzi do pracy i funkcjonuje, choć czasami zdarza mu się wypić piwo również w ciągu tygodnia. Nie można jednak powiedzieć, żeby był wtedy pijany. Partner generalnie uważa, że skoro ma pracę i dobrze w niej funkcjonuje, to nie ma problemu. Po awanturach związanych z weekendowym piciem przyznaje jednak, że ma problem z brakiem umiaru. Przy okazji wyjść ze znajomymi brakuje mu umiejętności powiedzenia sobie dość. Nie potrafi poprzestać na ilości alkoholu, która nie doprowadzałaby go do stanu upojenia. Wydaje mi się, że takie zachowanie może prowadzić do uzależnienia i przyjdzie taki moment, kiedy partner zacznie się upijać również w dni pracujące. Wielokrotnie prosiłam go o wizytę u terapeuty, ale odwlekał takie działania w czasie. Czy moje obawy są uzasadnione? Nadmienię, że partner ma 30 lat. Nie mamy dzieci, ani żadnych większych zobowiązań.

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1