Forum Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej
w Krakowie

Koniecznie zapoznaj się ze zmianami w dziale INFO->NEWS
Teraz jest Pt paź 18, 2019 5:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ray
PostNapisane: N mar 15, 2009 12:08 pm 

Witajcie,
trochę poczekałem, ale że nie ma na co czekać zaczynam wątek, o którym mówiliśmy ostatnio.
Proponuję, aby osoby chcące polecić film wart zobaczenia napisały o nim kilka słów. Może urodzi się tu recenzyjny wątek, może coś bardziej osobistego, a może jedynie lakoniczne zaproszenia? Jakkolwiek będzie zacznijmy pisać. Póki co, w zakładce naszego roku.
Pozdrawiam.

Dodane po 16 minutach:

Sam nie wiem dlaczego jako pierwszy film, który chcę polecić wybieram Ray'a? Jest świetny - to nie ulega wątpliwości i trochę przegapiony przez widzów w Polsce, a szkoda.
Dane:
rok produkcji 2004
reżyseria Taylor Hackford
scenariusz Robert Eisele, James L. White
zdjęcia Paweł Edelman
muzyka Ray Charles, Craig Armstrong
obsada Jamie Foxx, Kerry Washington, Regina King i inni.
Liczba widzów w Polsce ledwie 25 000.

Tyle liczb.
Film jest biograficzną opowieścią o życiu Ray'a Charlesa.
Jeśli ktoś myśli, że to męczarnie ekranowe w stylu "Niczego nie żałuję", to może być spokojny - nie!
Wpaniała muzyka, doskonałe zdjęcia, soczyste kolory, doskonałe dialogi i historia tym bardziej pociągająca, że prawdziwa.
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten film pomyślałem sobie - tak, o to chodzi w psychoterapii, ba! W życiu.
I więcej nie napiszę.
TRZEBA ZOBACZYĆ![/b]

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 17, 2009 8:27 pm 

Ja ostatnio mniej oglądam, bo szybciej jestem zmęczona.. niemniej mogłabym Wam polecić kilka filmów, które ostatnio oglądałam.
Ja najbardziej lubię kino europejskie, więc będę raczej monotematyczna, choć niektóre produkcje zza oceanu zrobiły na mnie duże wrażenie..
Poza tymi, o których Wam ostatnio mówiłam (a mogłabym jeszcze więcej:) dorzucam dziś do listy film Lajla 4-ever i AI (sztuczna inteligencja - film S. Spilberga i Kubrica) - przy okazji, kto nie widział "Oczy szeroko zamknoięte, niech nadrobi:)".
Przywiozę te filmy ze sobą, bo niektóre są trudno dostępne...

Główną cechą wspólną większości filmów preferowanych przeze mnie jest to, że są smutne i mówią o tych najbardziej bolących problemach...
Chociaż optymistyczne filmy też bardzo lubię i niektóre należą do moich preferowanych:)
Będę zamieszczać tu tytuły, nie lubię opowiadac o filmach - zwłaszcza, kiedy nie mogę w pełni (bo za pomocą tylko klawiatury) wyrazić w pełni mojej ekspresji:)
Tak więc, możecie polegać jedynie na zaufaniu..będzie Wam łatwiej, jak obejrzycie jeden z polecanych przez mnie filmów- wtedy można stwierdzić, czy mamy podobne gusta...
Pawle - moja prośba do Ciebie - możesz niektóre z filmów, o których mówiłeś przywieźć do instytutu?

Pozdrawiam:)

P.S
Programy do ściągania filmów, o których mówiłam ostatnio to:
1)torrent
2)ares
3)rapget - ten płatny, ale bardzo szybki (za ok. 5 funtów 25 giga:)

Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę.
Cieszę się, że powstał pierwszy wątek - i to taki wątek:)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 20, 2009 9:14 am 
No , no - jaki ambitny temat jak na pierwszy wątek :) Fajnie , że wystartowaliście , z biegiem czasu pewnie będzie Nas więcej...
gosia

pozdrawiam serdecznie przedmówców i wszystkich czytajacych :)

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 20, 2009 9:25 am 

Oj , zapomniałam się zalogować i weszłam jako "gość " , a przecież jestem pierwszakiem - jednym z Was ;)
gosia

przy okazji : dobrego dnia wagarowicza i topienia marzanny :)

Zgłoś post
 Tytuł: Happy Go Lucky
PostNapisane: N kwi 05, 2009 3:03 pm 
Hej, hej!

Dziś dokonałem rzeczy niebywałej (za taką ją miałem jeszcze wczoraj) - obejrzałem wreszcie Happy Go Lucky! Miałem chyba pięć podejścia. Najpierw na dwie pary oczu, ale towarzysząca mi para oczu zasypiała - i to za każdym z dwóch podejść! No i wiecie, dalej się już nie ogląda tylko się ogląda to zaśnięte, leżące obok, bo takie fajne... Chyba, że nie fajne... Ale nie wiem, bo obok mnie było fajne leżące, ale pewnie jak niefajne, to można takiemu wziąć i choćby coś namalować na twarzy i już będzie fajne :-)
Więc to były dwa podejścia, chociaż nie zaczyna się zdanie od "więc".

Potem próbowałem na jedną parę ócz, czyli samemu. Alem zasnął! i to jeszcze szybciej niż niesamemu!
Czyli trzecie podejście.
Potem jak już wiedziałem, że się na tym filmie tak fajnie zasypia, to spróbowałem wykorzystać go praktycznie - nadał się! Zasnąłem, choc wszystko przeszkadzało mi zasnąć - super film! :-)
Zatem czwarte.

A dziś, chociaż przyznam, że miałem nadzieję na małą drzemkę - nic z niej nie wyszło.
O rany! Zobaczyłem cały film, a jaki on fajny!

To prawda, że na początkumoże wydać się trochę - jak to czasem mawiam: mencuncy, ale...
nie ulegajmy przedwczesnym niepokoją i bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją. Bo jes coś wartego spędzenia całych 150 minut przed ekranem (nie śpiąc, rzecz jasna ;-) ). To coś to ludzie i ich światy pokazani w tym kameralnym obrazie. Widzimy ich - ot, przelotnie, powierzchownie, ale wystarczająco żeby zrozumieć kawałek historii, którą niosą. Począwszy od małego chłopca ze szkoły podstawowej, przez bezdomnego jąkałę i młodą przyszłą mamę, po Scotta. Zaskakujące jest w jaki sposób przygląda im się bohaterka, która została okrzyknięta nowym wcieleniem Amelii, choć ja bym się tam z takim porównaniem nie wyrywał. W gruncie rzeczy o niej samej wiemy z tego obrazu najmniej. Nie posiadamy żadnych informacji o tym co ukształtowało ją i jej (czasem irytujące brakiem powagi) podejście do życia. Wiemy o powodach zachowań spotkanych przez nią postaci, a co z nią?
Wiecie, ja mam taki pomysł, że ona jest metaforą, albo personifikacją...
Dobrego losu, Siły Sprawczej, bo Pana Boga, to nie - jakby to - taki niepoważny, a może właśnie... W tym jej spoglądaniu na ludzi jest wiele rzyczliwości, ale nie ma w niej mesjańskich zapędów do zbawiania świata. Ot, przechadza się wśród osobliwości i jeśli może - działa. Jeśli nie - nie. Ale w żadnym momencie nie ma w niej ciężaru oceny, znaczenia, moralności...i jest to jakis boski pierwiastek.

Polecam. Jeśli pośniecie nie poddawajcie się. Naprawdę warto zobaczyć!

Zgłoś post

Tytuł: Happy Go Lucky
PostNapisane: N kwi 05, 2009 3:05 pm 

No masz... Jak nie na filmie to po. Zasnąłem :-) i mnie wylogowało z forum i się nie podpisałem.
Ten powyżej, to ja.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 05, 2009 7:30 pm 

He , he.....
No to chybaś faktycznie nieludzko zaspany był , bo nie wierzę , żebyś nam aż tak "rzyczliwie " ten film polecał :) No...chyba , żeś przekorny w tym namawianiu jest ;)
Pewnie go oglądnę , ale zastanawiam się co wybrać : samotność , drugą osobę , czy może jakieś wino - oczywiście wszystko po to , żeby nie zrobić na przykład sześciu podejść i nie zasnąć po próźnicy ;)
Gosia

Zgłoś post
PostNapisane: Cz sty 05, 2017 10:07 am 

Jutro o 00:40 ........................ na dwójce Kawa i papierosy Jima Jarmuscha, czyli 11 epizodów z bezsensownych rozmów. Może nie jakieś wybitne, ale ogląda się super, boję się jednak, że o tej porze przysnę, bo okrutnie nudne i flegmatyczne.

Zgłoś post
PostNapisane: Pt sty 20, 2017 6:07 pm 

Jarmush jest faktycznie bardzo męczącym reżyserem. Jego filmy koniecznie trzeba oglądać wypoczętym i z naładowanymi bateriami ;) Ja ostatnio zauważyłem, że bardzo dobrze zaczyna się rozwijać polskie kino. Ostatnio byłem na wrocławskiej premierze filmu "Jestem Mordercą" i muszę przyznać, że kawał dobrego kina.

Zgłoś post
PostNapisane: N maja 14, 2017 12:02 pm 

Moja propozycja z nowosci:

Tytul: Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Rok: 2016
reżyseria: Paolo Genovese
gatunek: DramatKomedia
produkcja: Włochy

Bardzo ciekawy film o przyjaciołach, którzy jedząc kolację wpadają na pomysł niekonwencjonalnej zabawy. Nie chcę zdradzać zbyt wiele szczegółów, ale film polecony mi został przez mojego psychologa.

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1